Logowanie

Konferencje tematyczne
Kontakt


Home Projekt Zadania Zasoby Publikacje Wskaźniki Dokumenty Konferencje Promocja Linki

Filmy reklamowe PKAERO:

 • Film w wersji angielskiej
 • Film w wersji polskiej
  

  Komercjalizacja badań napędza gospodarkę


  Komercjalizacja badań napędza gospodarkę

  Komercjalizacja B+R dla praktyków 2013 - Zamówienie publikacji

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka poleca przewodnik Komercjalizacja B+R dla praktyków tłumaczący w jaki sposób poruszać się pośród przepisów prawnych, by sprawniej patentować efekty prac badawczo-rozwojowych i wdrażać je na rynku.

  Uczelnie stoją obecnie przed nowymi wyzwaniami, jednym z najpoważniejszych jest pogłębiający się niż demograficzny. Szkoły wyższe muszą zatem poszukiwać nowych, zewnętrznych ąródeł finansowania. Komercjalizacja wyników badań powinna należeć do najważniejszych. Przygotowany podręcznik komercjalizacji wyników badań, będzie istotną pomocą w tym zakresie.

  Prof. Witold Orłowski twierdzi, że: Receptą na lepszą jakość badań i ich udział w rozwoju gospodarki nie są wcale większe wydatki budżetu państwa. One mają od pewnego poziomu ograniczoną efektywność. Pamiętajmy też, że w Polsce poziom nakładów jest zbliżony do poziomu wielu państw UE, wbrew temu co się powszechnie głosi. Ważniejsze jest otwarcie na rynek i tworzenie mechanizmów transmisji między nauką i gospodarką.  Państwo nie  zastąpi mechanizmów rynkowych.> • Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały prezentowane w serwisie są własnością AERONET Dolina Lotnicza.
  Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.

  statystyka